logo hodowli nagłówek lato english
logo ICL
logo ZKwP
logo FCI
logo PIWNasz sklep:


Mioty planowane
Kolejny miot w naszej hodowli, miot M, planujemy nie wcześniej niż w 2024 roku. Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Ankieta jest dla nas podstawą do dalszych rozmów. Wszyscy, którzy ją wypełnią, otrzymają wiadomość po potwierdzeniu miotu. W międzyczasie jesteśmy do Państwa dyspozycji w lagotkowych sprawach.
Zasady rezerwacji
  1. Każda osoba zainteresowana szczenięciem z naszej hodowli proszona jest o wypełnienie ankiety.
  2. Osoby zainteresowane poznaniem rasy zapraszamy na spotkania z naszymi psami. Chętnie opowiadamy o rasie, bez idealizowania jej. Skupiamy się na możliwych problemach i wadach.
  3. Kontaktujemy się ze wszystkimi nadawcami ankiet kiedy znamy już konkrety dotyczące urodzin (po potwierdzeniu ciąży).
  4. Z osobami, które potwierdzą zainteresowanie prowadzimy indywidualne rozmowy. Musimy się nawzajem zaakceptować.
  5. Po osiągnięciu przez szczenięta odpowiedniego wieku zapraszamy na spotkania. To ważny element socjalizacji.
  6. Przydziału szczeniąt do przyszłych Opiekunów dokonujemy sami. Kierujemy się deklaracjami co do planów hodowlanych, wystawowych, pracy z psem (np. dogoterapia) czy uprawiania psiego sportu. Bierzemy pod uwagę oczekiwania co do płci i charakteru. Możemy się wspomóc testami psychicznymi. Jeżeli po spełnieniu tych kryteriów możemy dodatkowo uwzględnić oczekiwania co do koloru lub inne preferencje, z przyjemnością to czynimy, jednak nie są to cechy decydujące o przydziale szczeniąt.
  7. Po zaakceptowaniu wyboru, podpisujemy umowę przedwstępną i prosimy o wpłatę zadatku.
  8. Umowę sprzedaży podpisujemy w dniu przekazania szczenięcia. Umowę wcześniej przesyłamy do zapoznania się z jej treścią.
  9. Odbiór szczenięcia trwa około 2-3 godzin. W trakcie spotkania udzielamy niezbędnych informacji o życiu z lagotto, o żywieniu, pielęgnacji itd. Informacje te przekazujemy również w formie pisemnej.
  10. Szczenię opuszczające naszą hodowlę otrzymuje pełną dokumentację wraz z paszportem oraz wyprawkę. Możemy także przygotować pakiet akcesoriów oddzielnie płatnych.