logo hodowli nagłówek lato english
logo ICL
logo ZKwP
logo FCI
logo PIWNasz sklep:


Wydarzenia w naszej hodowli

Przejdź do roku:
2024    2023    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    
Jeszcze wcześniej

2024
2024-06-27 - Anna wzięła udział w seminarium on-line "Zarządzenie wiedzą o chorobach genetycznych i wadach dziedzicznych w świadomej hodowli psa rasowego" organizowanym przez DOGOGEN Katarzyna Adamus-Fiszer.
2024-05-05 - Kuba odwiedził dwa "szczenięta" z pierwszego miotu lagotto w naszej hodowli. "Szczenięta" mają już niemal dziewięć lat :) Dla takich spotkań warto hodować psy :)
2024-04-25 - Pożegnaliśmy Sorę, dwa dni po jej ósmych urodzinach. Przyczyną był nowotwór śledziony o czym dowiedzieliśmy się dzień wcześniej. O przerzutach na inne organy, dopiero w czasie operacji. Nie dała po sobie poznać, że jest aż tak chora. Jeszcze chwile przed operacją z dużym zaangażowaniem zwiedzała nieznane jej trawniki...
Sora przyjechała do nas z Włoch, gdzie pierwotnie miała pozostać jako pies pracujący. Była bardzo zdziwiona nowym światem jaki poznała w Warszawie. Przez całe życie była serdeczną towarzyszką naszej codzienności. Jak na lagotto - spokojna. Była matką 13 szczeniąt w dwóch miotach.
2024-03-25 - Anna wzięła udział w seminarium on-line "Choroby dziedziczne i wady wrodzone w hodowli psów rasowych" organizowanym przez DOGOGEN Katarzyna Adamus-Fiszer.
2024-03-20 - Anna wzięła udział w seminarium on-line "Rodowód w hodowli psów a genetyka - czy to się łączy?" organizowanym przez DOGOGEN Katarzyna Adamus-Fiszer
2024-02-20 - Anna wzięła udział w seminarium on-line "Czy umaszczenie ma związek z innymi cechami psa?" organizowanym przez DOGOGEN Katarzyna Adamus-Fiszer.
2023
2023-12-16 - Pożegnaliśmy Bełtolda (Regun CONGO). Był naszym pierwszym lagotto. Od spotkania z nim zaczęła się przygoda z lagotto dla wielu osób. Miał swój specyficzny charakter, ale budził sympatię wszystkich. Twardą łapą rządził w naszym stadzie, a obcym psom nie pozwalał na poufałości. Przez psie życie przeszedł jak czołg.
Osierocił osiem szczeniąt, z których najstarsze mają już osiem lat.
Był idealnie zgodnym ze wzorcem przedstawicielem rasy. Wziął udział w 51 wystawach, na których 49 razy otrzymał ocenę doskonałą.
Kubę nauczył samodzielnej opieki nad psami, a potem towarzyszył mu w kilku "psich" imprezach. Dla Ani był modelem w nauce groomingu. Ale przede wszystkim był kumplem, kompanem spacerów i wypraw, zabaw i odpoczynku.
2023-11-10 - Anna otrzymała pamiątkowy medal oraz dyplom za działalność na rzecz Oddziału Warszawa ZKwP i wkład w rozwój Związku Kynologicznego w Polsce.
2023-09-04 - Kuba i Sora odwiedzili kilka lagotto urodzonych w naszej hodowli. Przemiłe spotkania z ich Opiekunami potwierdziły, że warto być hodowcą :)
2023-09-01 - Kuba i Sora uczestniczyli w Zlocie Lagotto w miejscowości Jeleń. Rozmowy o rasie (i nie tylko), wspólne spacery, pływanie w jeziorze, konkurs, wycieczka, ognisko - w tym wszystkim wzięliśmy udział. W konkursie wiedzy o psach Kuba zajął drugie miejsce. Zabawa była zorganizowana z dużym przymrużeniem oka i tak samo trzeba traktować zdobyty tytuł wicemistrza ;)
2023-05-26 - Ważne wydarzenie w życiu Bełtolda: ponownie został ojcem. Tym razem, w hodowli Z Malowniczego Roztocza, urodziły się dwa szczenięta (piesek i suczka). Ich matką jest MARINETTA I Birbanti Sul Divano, czyli Greta. Więcej informacji i kontakt można znaleźć na profilu fb Hodowcy
Szczenięta Greta Bełtold
2023-03-31 - Z inicjatywy Katrien van Gemert powołana została grupa Lagotto Health News & Questions. Zadaniem grupy są działania mające na celu poprawę zdrowia w rasie. Temu ma służyć zbieranie i wymiana informacji o problemach zdrowotnych i badaniach naukowych nad chorobami lagotto.
Doceniając jej wiedzę z zakresu genetyki i zdrowia oraz doświadczenie, do pracy w grupie została zaproszona Anna Harasymowicz.
Aktualnym tematem analizowanym w grupie jest abiotrofia móżdżku (cerebellar abiotrophy - CA).
Z działalnością grupy będzie można zapoznać się na jej stronie www, której adres podamy po uruchomieniu.
Katrien van Gemert jest znaną niderlandzką hodowczynią lagotto romagnolo (hodowla Rozebottel's) oraz groomerką, autorką podręcznika strzyżenia lagotto.
2023-01-20 - Poznaliśmy wyniki badań DNA Kody. Są bardzo dobre :) Koda (KESI Ferajna znad Warty FCI) jest wolna od: JE, LSD, F/F, oraz ma HUU +/-. Wiemy też jakie umaszczenia może przekazywać. Szczegóły na jej stronie.
2023-01-01 - Zgodnie z naszymi planami hodowlanymi, w 2023 roku w naszej hodowli nie będzie miotu lagotto. Koda skończy rok i będzie zbyt młoda. Idea będzie odpoczywać po miocie z końca minionego roku. Sora skończy 7 lat, ale już wcześniej zdecydowaliśmy o jej hodowlanej emeryturze.
To nie znaczy, że nic się u nas nie będzie działo. Koda zacznie starać się o uprawnienia hodowlane. My będziemy mogli poświęcić więcej czasu wszystkim naszym psom, szczególnie Bełtoldowi, który w sierpniu skończy 13 lat.
Będziemy dzielić się doświadczeniem i wiedzą o lagotto podczas wspólnych spacerów i rozmów w naszym domu na które zapraszamy. W lagotkowych sprawach jesteśmy też do dyspozycji telefonicznie i mailowo.
Zainteresowanych szczenięciem lagotto w 2024 roku prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej na naszej stronie (w dziale Mioty lub Kontakt). Ze wszystkimi będziemy się kontaktować w odpowiedzi na nią.
2022
2022-12-27 - Lino, jedynak z miotu L, pojechał do nowego domu. Spotkał tam Zoję (KASJOPEA Animus Amicitiae). Oboje szybko się zaakceptowali, a aklimatyzacja Lino przebiegła bezproblemowo. Dla nas to kolejny dowód docenienia naszej pracy hodowlanej, skoro Opiekunowie Zoji zdecydowali się na następne szczenię. Dziękujemy za to zaufanie i życzymy dużo radości :)
2022-10-24 - W naszej hodowli jak zawsze dzieją się rzeczy niezwykłe. Podczas kiedy obserwowaliśmy coraz liczniejsze mioty lagotto, sami dwukrotnie mając dziewięć szczeniąt... tym razem w miocie L przywitaliśmy tylko jedno szczenię :) Mamy pieska :)
2022-08-13 - Zamieszkała z nami KESI Ferajna znad Warty. Dostała domowe imię Koda. Jest córką GAI Animus Amicitiae - jedynej suczki z naszego pierwszego miotu lagotto - i TESIMO Chantrel. Inaczej mówiąc - to wnuczka naszych Meli i Bełtolda :) To chęć kontynuowania naszej pierwszej linii hodowlanej zadecydowała o takim wyborze. Stado przyjęło Kodę życzliwie, a jej aklimatyzacja przebiega szybko - jak na lagotto przystało :)
2022-07-02 - Ania z Congo (czyli z Bełtoldem) i Kuba z Sorą - wzięliśmy udział w Słonecznym Dogtrekkingu w Młochowie, organizowanym przez Mazowiecką Ligę Dogtrekkingu. Dzięki dobremu przygotowaniu imprezy i trasie stworzonej dla lagotto (dużo kałuż i błota) bawiliśmy się doskonale. Idea też była zadowolona, bo zabraliśmy ją na długie pływanie w Bugu, a nie musiała tyle chodzić ;)
2022-01-24 - Ze względu na pandemię COVID-19 Idea miała od 10.04.2020 tymczasowe uprawnienia hodowlane. 23.01.2022 pomyślnie przeszła przegląd hodowlany otrzymując doskonały opis. W związku z tym od 24.01.2022 uzyskała uprawnienia hodowlane - suka hodowlana.
2021
2021-11-27 - Wszystkie szczenięta z miotu K są już w swoich domach. Ludziom i psom życzymy radosnych, wspólnych, chwil. Szczególną satysfakcję sprawił nam fakt, że jedno ze szczeniąt trafiło do tej samej rodziny (choć mieszkających w różnych miastach) co jedno z "J-tek". Dla nas to dowód, że dobrze wywiązujemy się z roli hodowców, skoro jesteśmy warci polecenia dla najbliższych.
2021-11-12 - Otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Warszawie o nadaniu weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego w rejestrze hodowli. Wniosek złożyliśmy w związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego. Podgląd dokumentu
2021-11-10 - Od dziś dostępny w sprzedaży jest numer 38 (listopad - grudzień) pisma "Pies rasowy". Lagotto romagnolo prezentowane jest jako rasa miesiąca, a opis jest naszego autorstwa. Zapraszamy do lektury :)
2021-09-09 - Urodziły się szczenięta z miotu K. Mamy jednego pieska i trzy suczki. Cała czwórka oraz Sora czują się dobrze.
2021-08-13 - Ciąża Sory została potwierdzona. We wrześniu spodziewamy się szczeniąt.
2021-02-23 - Przez 10 dni mieszkało u nas 7-miesięczne szczenię z miotu J. Jak na lagotto przystało, z marszu" odnalazło się w nowej sytuacji. Były zabawy i szaleństwa na działce, spacery po łąkach i lasach. Pogoda dopisywała i było naprawdę miło. Była też wspólna praca i relaks na kanapie. Zaskoczeniem było zachowanie Bełtolda, który przyjął malucha najserdeczniej, choć zwykle preferuje spokój i stabilność. Cała sytuacja była dla nas potwierdzeniem, że to hodowanie ma sens. Że jego sensem jest wychować szczeniaki, które radośnie nas witają po kilku miesiącach, dobrze odnajdują się w nowych warunkach i które są po prostu fajnymi psami, mającymi to co w lagotto najważniejsze. Sensem hodowania jest mieć takie relacje z Opiekunami, żeby być dla nich pomocą i wsparciem kiedy tego potrzebują, albo żeby "wprosić się" na kawę kiedy jesteśmy w pobliżu. Sensem hodowania jest też mieć czas dla tych, którzy chcą rasę dopiero poznać.
2020
2020-10-18 - Sora wzięła udział w spacerze zorganizowanym przez specjalistę (Piotr, dziękujemy!) od trufli. Po raz pierwszy od przyjazdu z hodowli z Włoch mogła spróbować swoich sił. Znalazła dwa owocniki (były wcześniej podłożone). Widać było, że nie zapomniała zapachu, który poznała w szczenięcym wieku.
2020-10-08 - Podjęliśmy decyzję o następnym miocie. Miot K planujemy w 2021 roku, a matką będzie Sora.
2020-10-04 - Ostatnie szczenięta z miotu J opuściły hodowlę.
2020-08-25 - CONGO (znany jako Bełtold) skończył 10 lat. Jest w świetnej formie. Już stateczny, ale wciąż radosny. Z okazji jego urodzin, dla wszystkich chętnych lagotto zorganizowaliśmy wspólny - choć tylko wirtualny - spacer :)
2020-07-18 - Mamy szczenięta :) Idea urodziła pięć suczek i cztery pieski.
2020-03-15 - Epidemia koronawirusa. Imprezy i spotkania odwołane. Nic się nie dzieje. Żyjemy w spokoju, ciesząc się przyrodą i nadchodząca wiosną.
2019
2019-12-01 - Przeprowadzka. Z mieszkania w bloku na warszawskiej Pradze Północ do własnego domu, na dużej, zalesionej działce. Nasza hodowla mieści się teraz w Józefowie, w gminie Dąbrówka, około 45 km od Centrum Warszawy.
2019-10-26 - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich - HUBERTUS w Spale (O/Radom). Idea występując w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2. Po wystawie pozowała przy pomniku żubra, symbole Spały.
2019-10-20 - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Piotrkowie Trybunalskim (O/Łódź). Idea występując w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie. Jesteśmy dumni z naszej młodej damy :).
2019-09-13 - Kuba i Bełtold wzięli udział w VI Ogólnopolskim Zlocie Lagotto Romagnolo. Wśród ponad 100 osób i około 50 psów po raz kolejny świetnie się bawiliśmy. Mieliśmy przyjemność ufundować nagrody dla zwycięzców dogtrekkingu. Miło było spotkać się z naszymi wychowankami z miotu I.
2019-08-24 - Mazowiecka Wystawa Psów Rasowych w Gostyninie (O/Płock). Idea występując w klasie młodzieżowej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie i Zwycięzca Rasy! Jesteśmy dumni z naszej młodej damy :). Organizatorzy uhonorowali psy zdobywające tytuł Zwycięzca Rasy gustownymi pucharkami. :)
2019-08-18 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Białymstoku. Sora występując w klasie championów uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC. Idea w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 3. Dziękujemy za pomoc w wystawieniu Sory na obu wystawach Marioli Banik.
2019-08-17 - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Białymstoku. Sora występując w klasie championów uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC. Idea - występując po raz pierwszy w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą i lokatę 2. Tak zaczął się wystawowy weekend
2019-07-28 - Wzięliśmy udział w zawodach zorganizowany przez Mazowiecką Ligę Dogtrekkingu "Wywołujemy zawody z lasu - Dogtrekking na Mazowszu". Na starcie stanęliśmy w komplecie, do mety dotarliśmy w tym samym składzie, ale nie odnaleźliśmy wszystkich punktów. Brak wyniku sportowego osłodziło nam spotkanie z łosiem.
2019-06-14 - Poznaliśmy wyniki badań DNA Idei. Są doskonałe :) IDEA Animus Amicitae FCI jest wolna od: JE, LSD, HUU, NAD oraz F/F. Genetic Health Index 105. Wiemy też jakie umaszczenia może przekazywać. Szczegóły na jej stronie.
2019-06-01 - Kuba i Congo wzięli udział w kolejnej edycji Hard Dog Race. Trasa była dla nas trudniejsza niż rok temu, ale tym większa frajda z ukończenia zawodów w przyzwoitym czasie.
2019-04-30 - Uruchomienie nowej strony www naszej hodowli.
2019-03-31 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie-Nadarzynie. Sora występując w klasie championów uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2. Idea - występując po raz pierwszy na wystawie - w klasie szczeniąt otrzymała ocenę wybitnie obiecującą, lokatę 1 i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie.
Cieszymy się z udanego debiut naszej Idy :)
2019-02-07 - Świętujemy Jubileusz 20-lecia przygody z kynologią. W 1990 roku zarejestrowany został przydomek "Królewski Przywilej"
2019-01-13 - Idea ukończyła Psie Przedszkole i zdała egzamin. Ma tytuł Wzorowego Psiego Przedszkolaka :) Kurs organizowała Pozytywna Psia Szkoła "Kamiga".
2019-01-01 - Nowy Rok zaczynamy z nowym logo. To początek zmian w "graficznym" wizerunku naszej hodowli.
2018
2018-10-20 - Congo i Kuba wzięli udział w dogtrekingu "Kto szuka ten znajdzie" - organizowanym przez Mazowiecką Ligę Dogtrekkingu i Fundację RAZEM. Na najkrótszym dystansie, około 5 km, niespodziewanie okazaliśmy się najlepszą parą.
2018-10-11 - Europejska Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - Congo występując pierwszy raz w klasie weteranów uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, tytuł Zwycięzcy Europy Weteranów (European Pride) i Najlepszy Weteran w Rasie. Ten wynik pozwolił mu zdobyć jednocześnie tytuł Championa Polski Weteranów.
2018-09-14 - Braliśmy udział w V Ogólnopolskim Zlocie Lagotto. Tym razem reprezentował nas tylko Congo. Sora musiała zostać w domu i opiekować się szczeniętami. Jak zwykle było świetnie i nie możemy doczekać się szóstego Zlotu :)
2018-09-11 - Po przeprowadzeniu testów psychicznych i przeglądzie miotu, podjęliśmy decyzje o nowych domach dla szczeniąt. Zdecydowaliśmy także, że z nami pozostanie IDEA.
2018-07-21 - Mamy szczenięta :) Sora urodziła pięć suczek i cztery pieski.
2018-05-12 - Congo i Kuba wzięli udział w Hard Dog Race w Zawiesiuchach. Pokonaliśmy 6 km biegu i 16 przeszkód. Polecamy - świetna zabawa dla ludzi i psów.
2018-05-06 - Krajowa Wiosenna Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Sora występując w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka i Zwycięzca Rasy. Ukończyła tym samym tytuł Championa Polski :)
Wisienką na torcie było zdobycie 2 lokaty w BOG VIII. :)
Specjalne podziękowania dla Karoliny Dąbrowskiej za profesjonalne podejście i doskonałą prezentację Sory na wystawie :)
2018-04-07 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - Sora występując w klasie pośredniej uzyskała ocenę bardzo dobrą, lokatę 3.
Oprócz oceny w ringu dzielnie reprezentowała rasę w Strefie Hodowców przygotowanej przez ZKwP o/Warszawa - za ten pomysł i organizację należą się podziękowania.
2017
2017-12-16 - Ania wzięła udział w wykładzie "Genetyka umaszczeń u psów", organizowanym przez Merdu-Merdu.
2017-12-10 - Krajowa Zimowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Sora wystąpiła w klasie pośredniej i uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka i Zwycięzca Rasy! Ukończyła tym samym kwalifikacje hodowlane samymi ocenami doskonałymi. :)
Sezon wystawowy 2017 uważamy za zamknięty. Nie wszystkie plany udało się zrealizować (z przyczyn ludzkich, a nie psich), ale mamy nowe na kolejny rok.
2017-11-19 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Pruszkowie - Sora występując w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 3.
2017-10-07 - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich HUBERTUS w Spale - Sora występując pierwszy raz w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC i tytuł Najlepsza Dorosła Suka. Spalski Hubertus pozwolił uzyskać tzw. duże CWC, czyli takiego samego znaczenia jak na wystawie międzynarodowej i klubowej. Congo tym razem został w domu.
2017-09-08 - Około 40 lagotto z całej Polski spotkało się na swoim zlocie, już po raz czwarty. Tym razem w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. Jak zwykle było sympatycznie, wesoło, pożytecznie.
2017-07-08 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - Sora w klasie młodzieży uzyskała ocenę bardzo dobrą, lokatę 2. Congo tym razem został w domu.
2017-06-18 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies i BOS. Sora w klasie młodzieży otrzymała ocenę bardzo dobrą, lokatę 3.
2017-06-17 - Braliśmy udział w pierwszych zawodach nosework, organizowanych przez Stowarzyszenie Nosework Polska, w kategoriach NW(D) i NW(I). Wyniki... zachęcają do dalszych ćwiczeń :) Sora była dwukrotnie piąta, a Congo jednej konkurencji nie zaliczył, w drugiej był siódmy.
Za wyniki psów odpowiadają przewodnicy - bierzemy to na siebie!
2017-06-10 - Krajowa Wystawa Psów I, II i VIII grupy FCI w Wąwolnicy - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies i BOS. Sora w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2.
2017-05-28 - Sora i Congo zdały egzamin nosework z zapachem cynamonu, organizowany przez Stowarzyszenie Nosework Polska. Congo znalazł i wskazał próbkę w czasie poniżej 30 sekund, a Sora w czasie poniżej minuty. Brawo My :)
2017-05-14 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Res. CACIB. Sora w klasie młodzieży uzyskała ocenę bardzo dobrą, lokatę 2.
2017-04-09 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzca Rasy (BOB). Sora w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2.
2017-04-09 - GROT Animus Amicitiae (Ernest), urodzony w naszej hodowli w 2015 roku, został Championem Polski. Gratulujemy! :)
2017-04-08 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nadarzynie (o/Warszawa) - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS). Sora w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2.
2017-03-05 - Sora ukończyła kurs Super Pies Rodzinny i zdała egzamin. Ma tytuł Super Psa :) Kurs organizowała Pozytywna Psia Szkoła "Kamiga"
2017-02-25 - Podczas Walnego Zebrania Członków Warszawskiego Oddziału ZKwP, Ania została odznaczona złotą odznaką honorową Związku Kynologicznego w Polsce.
2017-02-11 - Nasze psy rozpoczęły przygodę z noseworking. Byliśmy na pierwszych zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Kynologicznej ALTO.
2016
2016-12-04 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC. Sora w klasie szczeniąt uzyskała ocenę wybitnie obiecującą, lokatę 1, Najlepsze Szczenię w Rasie.
Tym samym sezon wystawowy 2016 uważamy za zamknięty :).
2016-11-12 - Podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Kielcach Congo w klasie championów uzyskał ocenę doskonałą i lokatę 2. Sora w klasie szczeniąt uzyskała ocenę wybitnie obiecującą i lokatę 2. Oboje dostali bardzo ładne opisy od włoskiej sędziny.
Wystawa była debiutem Sory - zrobiła to w bardzo dobrym stylu .
2016-11-06 - Sora ukończyła Psie Przedszkole i zdała egzamin. Ma tytuł Wzorowego Psiego Przedszkolaka :) Kurs organizowała Pozytywna Psia Szkoła "Kamiga"
2016-09-17 - Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w III Ogólnopolskim Zlocie Lagotto w Wawrzkowiźnie. Spotkało się na nim blisko 30 psów. Spędziliśmy wspaniały weekend wśród hodowców, właścicieli i sympatyków rasy. Czas wypełniły rozmowy, zabawy z psami, pokazy ćwiczeń, wykład lekarza weterynarii.
Congo wziął też udział w Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich. Sora na debiut jeszcze czeka, na razie tylko się przyglądała :)
2016-08-25 - Z Włoch przyjechała do nas Regun SORA, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii naszej hodowli.
2016-08-16 - Pożegnaliśmy Salsę. Podczas badania USG mającego potwierdzić ciążę, okazało się, że ma guza nerki. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że wystarczy usunąć nerkę. Niestety podczas ostatniego badania przed operacją okazało się, że pojawiły się liczne przerzuty do płuc i nie da się nic zrobić.
2016-08-16 - Urodził się jedyny szczeniak w miocie H. Salsa zostawiła nam pieska, brązowego deresza.
2016-05-29 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Moletai (Litwa) - Congo w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC, CACIB, Winner i BOB. Salsa w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC, CACIB, Winner i BOS.
Tym samym Salsa zdobyła tytuł Championa Litwy!
2016-05-28 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Moletai (Litwa) - Congo w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC, CACIB i BOB. "Wisienką na torcie" była 3 lokata BOG VIII.
Congo zdobył tytuł Championa Litwy!
Salsa w klasie otwartej uzyskała ocenę bardzo dobrą, lokatę 1.
2016-05-07 - Podczas Krajowej Wystawy Psów V i IX grupy FCI wystąpiliśmy tym razem w roli fundatorów nagród. Mieliśmy przyjemność uhonorować najstarsze zgłoszone psy z każdej grupy. Zwycięzcami zostały
Alaskan Malamute APACZ Z KLANU WYDRY, ur. 05.05.2006 r., wł. Elżbieta Wydra
oraz
Shih Tzu CODY GRAND HAJAN POLONIA FCI, ur. 26.02.2004 r., wł. Ałła Woźniak Gratulujemy właścicielom i psiakom.
2016-04-29 - Otrzymaliśmy dyplom potwierdzający uzyskanie przez Congo tytułu Championa Czech.
2016-04-25 - Otrzymaliśmy dyplom potwierdzający uzyskanie przez Congo tytułu Championa Łotwy.
2016-04-10 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Congo uzyskał w klasie championów ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie i Zwycięzca Rasy (BOB)!
Salsa w klasie championów uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS)!
2016-03-20 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rydze - Congo w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CQ (Certyficate of Quality), CAC i Res. CACIB. Tym samym Congo został Championem Łotwy!
Salsa w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1.
2016-03-19 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rydze - Congo w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CQ (Certyficate of Quality), a Salsa w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2, CQ (Certyficate of Quality), Res. CACIB.
2016-03-05 - Ania wzięła udział w seminarium on-line pt."Pielęgnacja wystawowa lagotto romagnolo", zorganizowanym przez strefagroomera.pl
2016-02-21 - Braliśmy udział w dwudniowym seminarium pt. "Zabawa i strategie radzenia" zorganizowanym przez Talking Dogs, prowadzonym przez Panią Alexę Capra. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość zdobycia nowej wiedzy.
2016-02-07 - Wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych DUO CACIB Brno. CONGO uzyskał 2 x Res. CAC, a SALSA Res. CAC i Res. CACIB.
2016-01-17 - Braliśmy udział w szkoleniu z podstaw tropienia, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Kynologicznej ALTO, za co bardzo dziękujemy. W zajęciach brały udział jeszcze inne warszawskie lagotto. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję na ciąg dalszy.
2015
2015-10-01 - Braliśmy udział w pikniku naukowym zorganizowanym w Zespole Szkół Nr 121 w Warszawie. Główny punkt programu pt. "Kiedy człowiek spotkał psa" składał się z krótkich, interesujących wykładów i prezentacji psów kilku ras, w tym naszych lagotto.
2015-09-20 - Na zakończenie imprezy organizowanej przez Oddział ZKwP w Łodzi odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych w której braliśmy udział.
2015-09-19 - Braliśmy udział w Pożegnaniu Lata - imprezie zorganizowanej przez Oddział ZKwP w Łodzi. Wśród licznych imprez, seminariów, pokazów mieliśmy okazję odbyć II Ogólnopolski Zlot Lagotto, podczas którego spotkało się około 20 psów naszej ulubionej rasy.
2015-08-25 - Otrzymaliśmy oficjalne pismo z FCI o przyznaniu Congo tytułu Interchampiona wraz z dyplomem.
2015-05-19 - W naszej hodowli urodziły się szczenięta: cztery pieski i jedna suczka.
2015-04-17 - Badanie USG potwierdziło ciążę Salsy.
2015-03-02 - Z dumą informujemy, że Animus Amicitiae FCI została przyjęta do Włoskiego Klubu Lagotto (Club Italiano Lagotto), jako pierwsza polska hodowla lagotto romagnolo.
2014
2014-11-30 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, NDP i Zwycięzca Rasy. Salsa w klasie otwartej zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, NDS i BOS.
Tym samym zakończyliśmy sezon wystawowy w 2014 roku :)
2014-11-09 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kielcach - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies (Best Dog). Salsa w klasie otwartej zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka (Best Bitch) i Zwycięstwo Rasy (BOB).
Tym samym Salsa zdobyła wszystkie wymagane CWC do tytułu Championa Polski.
Organizatorzy ufundowali puchary dla Zwycięzców Ras, medale za CACIB i osłodzili udział w wystawie pączkami. Congo wraz ze swoją Panią wziął udział w Zlocie Czarownic - jednej z imprez towarzyszących wystawie.
2014-10-18 - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Spale - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC. Salsa w klasie otwartej zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 2.
Wystawa była jedną z imprez zorganizowanych w ramach uroczystości Hubertusa. Mieliśmy okazję spróbować myśliwskiego bigosu, a Salsę zafascynowały upolowane dziki mimo, że nie pływały ;)
2014-08-26 - W Kwartalniku Związku Kynologicznego w Polsce "Pies", w numerze 3/2014, ukazał się nasz artykuł o lagotto romagnolo. Zapraszamy do lektury :) (strona 7)
2014-08-15 - Otrzymaliśmy potwierdzenie rejestracji przydomka hodowlanego Animus Amicitiae FCI, co w wolnym tłumaczeniu znaczy "Duch Przyjaźni".
2014-07-12 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 2, Res. CACIB, a Salsa w klasie pośredniej zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 1 i CWC. Do uzyskania tytułu Championa Polski brakuje jej tylko odpowiedniej przerwy i "małego" CWC.
Mieliśmy przyjemność ufundować nagrodę dla Zwycięzcy rasy i jego właściciela: efektowny stojak na miski oraz inne gadżety wykonane przez Psią Manufakturę. Gratulujemy Zwycięzcom :) Poza tym przekazaliśmy kupony rabatowe na takie stojaki dla wszystkich lagotto biorących udział w wystawie.
2014-06-15 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, CACIB, tytuł Najlepszy Dorosły Pies. Salsa w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2 i Res.CACIB.
2014-05-11 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, CACIB, tytuł Najlepszy Dorosły Pies i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS). Salsa w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2.
Hodowla "Labkolandia" (Anita Adamczyk) ufundowała rozetę dla Najlepszego Psa w Rasie Lagotto Romagnolo. Dziękujemy!
2014-04-13 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, tytuł Zwycięzca i Zwycięzca Rasy oraz podczas finałów Najlepszego Psa Grupy VIII zajął lokatę 4. Salsa w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC oraz tytuł Best of Opposite Sex.
Hodowla "Z BasiSfory" (Barbara i Katarzyna Lauzer) ufundowała puchar dla Zwycięzcy Rasy Lagotto Romagnolo. Zwycięzca Rasy uhonorowany został również pucharem ufundowanym przez Zarząd Oddziału ZK w Lublinie. Dziękujemy!
2014-04-06 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Congo uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, tytuł Zwycięzca i Zwycięzca Rasy. Salsa w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, tytuł Zwycięzca oraz tytuł Best of Opposite Sex.
Tym samym Salsa rozpoczęła Championat Polski.
2014-03-14 - Salsa uzyskała kwalifikacje jako Suka hodowlana i od tej pory może być wykorzystywana w hodowli lagotto.
2014-03-09 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB "Vilnius Cup" w Wilnie - stawka lagotto była identyczna jak poprzedniego dnia. Congo ponownie uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 2 i Res.CACIB w klasie championów. Salsa w klasie pośredniej jeszcze raz okazała się najlepszą suką w rasie uzyskując tytuł BEST OF OPPOSITE SEX oraz zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 1, LT CAC, CACIB i tytuł Winner.
Tym samym Salsa rozpoczęła Championat Litwy.
2014-03-08 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB "Lithuanian Winner 2014" w Wilnie - Congo w klasie championów, w konkurencji z fińskim championem, uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 2 i Res.CACIB. Salsa w klasie pośredniej okazała się najlepszą suką w rasie uzyskując tytuł BEST OF OPPOSITE SEX oraz zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 1, LT CAC i CACIB.
2014-02-23 - Congo w klasie championów zdobył ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC i CACIB. Salsa w klasie pośredniej uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC i Res.CACIB.
Tym samym Congo i Salsa rozpoczęły Championat Czech.
2014-02-22 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych DUO CACIB Brno - Congo w klasie championów uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC i Res.CACIB, a Salsa w klasie pośredniej zdobyła ocenę doskonałą, lokatę 1, CAC i Res.CACIB.
2014-01-02 - "Królewski Przywilej", jako pierwsza polska hodowla, znalazła się na stronie MyDogDNA Breeders. Lista obejmuje hodowle wykonujące zalecane badania genetyczne swoich psów w fińskim laboratorium MyDogDNA.
2013
2013-12-31 - Planujemy miot lagotto wiosną 2015 r.
2013-11-07 - Po prześwietleniu bioder, Salsa otrzymała wynik A badania dysplazji. Tym samym ma już komplet zalecanych badań przed użyciem do hodowli (JE i HD).
2013-09-14 - Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - Congo w klasie championów uzyskał CWC i został Zwycięzcą Rasy, natomiast Salsa w klasie młodzieży zdobyła Zwycięstwo Młodzieży i tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. Tym samym Salsa spełniła warunki do uzyskania tytułu Młodzieżowy Champion Polski.
2013-08-24 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Białymstoku - Congo w klasie championów uzyskał CWC, CACIB i został Zwycięzcą Rasy, natomiast Salsa w klasie młodzieży zdobyła Zwycięstwo Młodzieży i tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. Podczas wyborów Najlepszego Psa Grupy VIII (BOG VIII) Congo zajął czwartą lokatę!
2013-08-11 - Krajowa Wystawa Psów Grupy VIII w Sopocie - Congo w klasie championów zdobył CWC, Zwycięzca i Zwycięzca Rasy, a Salsa zdobyła Zw. Młodzieży. Oboje w konkurencji Najlepsza Para uzyskali lokatę III.
2013-08-10 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Sopocie - Congo w klasie championów zdobył CACIB i CWC, a Salsa w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą i lokatę 2.
2013-07-13 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - Congo w klasie championów zdobył CACIB i CWC, a Salsa w klasie młodzieży uzyskała ocenę doskonałą i lokatę 2. Oboje uzyskali bardzo ładne opisy od włoskiej sędziny. Mieliśmy przyjemność ufundować nagrody: rozety za miejsce we wszystkich kategoriach oraz prawdziwe trufle dla zwycięzcy rasy :)
2013-06-16 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie - Congo zdobył CWC i Res.CACIB występując w klasie championów. Salsa zadebiutowała w klasie młodzieży zdobywając ocenę bardzo dobrą i lokatę 2. Dodatkowo Congo i Salsa przeszły badanie okulistyczne w kierunku dziedzicznych chorób oczu - oboje mają wynik "niedotknięty" co potwierdzają wystawione certyfikaty.
2013-06-08 - Uczestniczyliśmy w warsztatach "Masaż relaksacyjny dla psów" organizowanych przez Dogmasters. Maskotki na których ćwiczyliśmy wyglądały na bardzo zrelaksowane ;)
2013-05-19 - Congo i Salsa uczestniczyły w Światowej Wystawie Psów zorganizowanej w Budapeszcie. Zdobyły najwyższe możliwe oceny, a Salsa także pierwszą lokatę w swojej klasie. Takie wyniki dały nam satysfakcję, a poznanie ponad 40 lagotto i ich właścicieli sprawiło dużo przyjemności.
2013-05-05 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi - Congo w klasie championów zdobył CWC, CACIB i BOB! Salsa w klasie szczeniąt uzyskała ocenę wybitnie obiecującą i lokatę 3. Zwycięzcy Ras zostali uhonorowani pucharkami i pięknymi rozetami, dodatkowo szczenięta otrzymały śliczne rozety za lokaty 1-4.
2013-04-14 - Congo ukończył kurs "Ty i Twój pies" i zdał egzamin. Kurs organizowała Akademia Psorbona
2013-04-07 - Salsa ukończyła Psie Przedszkole i zdała egzamin. Ma tytuł Wzorowego Psiego Przedszkolaka :) Kurs organizowała Pozytywna Psia Szkoła "Kamiga"
2013-03-24 - Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim - Congo w klasie championów uzyskał ocenę doskonałą, lokatę I, CWC, oraz tytuły Zwycięzca Pies (BOS) i Zwycięzca Rasy (BOB). Na tej samej wystawie debiutowała Salsa - w klasie szczeniąt uzyskała ocenę wybitnie obiecującą z lokatą I i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie. Sezon wystawowy 2013 rozpoczął się udanie!
2013-01-05 - Prosto z Włoch, z regionu Emilia Romania skąd pochodzi rasa lagotto romagnolo, przyjechała do nas SALSA della Cascinetta, maści brązowej dereszowatej. Ferdinando, bardzo dziękujemy za zaufanie!
2012
2012-09-22 - W Bydgoszczy odbyła się Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych. Congo (jako pies dowodny) wziął w niej udział, z wynikiem ocena doskonała, lokata pierwsza i CWC.
Rasę lagotto romagnolo reprezentowały 3 psy i 3 suki.
2012-09-08 - Congo wziął udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Warszawie. Sędziował pan Brian Moran z Irlandii. Congo otrzymał oceną doskonałą, lokatę pierwszą, CWC oraz tytuły Zwycięzca Pies (BOS) i Zwycięzca Rasy (BOB)! Zwycięscy Ras otrzymali puchary.
2012-09-02 - Wystawa Psów Rasowych w Radomiu - Congo zdobył CWC, oraz tytuły Zwycięzca Pies (BOS) i Zwycięzca Rasy (BOB)! Organizatorzy ufundowali dla psów z tytułem Zwycięzca Rasy piękne puchary.
Congo na tej wystawie zdobył ostatnie potrzebne CWC i tym samym spełnił wymagane warunki aby uzyskać tytuł Championa Polski.
2012-08-13 - Po prześwietleniu bioder, Congo otrzymał wynik B badania dysplazji. Tym samym ma już komplet zalecanych badań przed użyciem do hodowli (JE i HD).
2012-05-11 - Congo uzyskał kwalifikacje hodowlane jako Pies-Reproduktor, od tej pory może być wykorzystywany w hodowli lagotto.
2012-05-06 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi - Congo zdobył CWC, CACIB i BOB! Organizatorzy uhonorowali Zwycięzców Ras pucharami.
2012-05-01 - Uruchomienie serwisu www hodowli "Królewski Przywilej".